Hodnocení zápasů

TRENĚROVO HODNOCENÍ SEZÓNY 2017 - 2018

Základní skupina

Po podzimní části soutěže Junior zakotvil na druhém místě.
Prakticky všechny podzimní zápasy juniorští vyhráli, s výjimkou jednoho domácího klopýtnuti s Krupkou, když našim hráčům nevyšel první poločas. Ve všech utkáních děčínští své soupeře herně přehrávali a někdy dokonce takříkajíc "drtili" (viz. Štětí).
Tudíž po podzimu vládla v kabině spokojenost.
V jarní části soutěže pak dokázali juniorští přetavit druhé místo z podzimu na první.
Junioři dokázali ve všech jarních zápasech zvítězit. Zvládli i klíčové duely odvet s Krupkou a Neštěmicemi na jejich hřištích.
První místo ve skupině A je zcela zasloužené a trofej zůstala ve správných rukou, či spíše nohou.
Za toto období je nutno kluky pochválit a poděkovat (klobouček dolů hoši).

sk. A   1. Junior  2. Krupka  3. Štětí
sk. B   1. Louny  2. Strupčice 3. Ervěnice

Nadstavba

Celkového vítěze krajského přeboru posléze určila nadstavba, kdy se střetla nejlepší mužstva skupiny A s mužstvy skupin B systémem doma venku.
První dvě utkání doma (Ervěnice, Strupčice) juniorští zvládají, jsou dominujícím mužstvem a po zásluze v obou vítězí.
Ve třetím domácím utkání děčínští přivítají vítěze skupiny B Louny. Vyrovnané utkání nakonec zvládají lépe hosté, kteří si odvážejí tři body.
Venkovní zápasy odstartuje Junior na půdě Ervěnic. Hráči z Děčína jsou lepším mužstvem, ale trápí se v koncovce. Přesto utkání dovedou k vítězství.
Druhý venkovní výjezd do Strupčic se nedá bohužel nazvat jinak než  KATASTROFA. Nejhorší výkon sezony a zcela zasloužená porážka.
Soutěž zakončují děčínští zápasem v Lounech na hřišti už jasného vítěze nadstavby. Domácí převyšují hosty v důrazu, rychlosti i v koncovce. Touto výhrou jen stvrzují svůj titul přeborníka ústeckého kraje. Prezentují se jako jednoznačně nejlepší mužstvo nadstavby i celé soutěže a je nutno lounským hráčům sportovně pogratulovat.
Myslím si, že na druhé místo Junior rozhodně měl, nicméně nevhodný systém nadstavby a  jeden nepovedaný, pohříchu rozhodující zápas ve Strupčicích odsunul děčínský celek až na celkově čtvrtou pozici.

6. SK Štětí

Rozhodně to však pro nás byla FAJN sezóna a kluci si zaslouží za celoroční práci velkou pochvalu.
Závěrem chci poděkovat realizačnímu týmu za spolupráci a rodičům za podporu při domácích i venkovních zápasech.

S pozdravem J. Žalda

FK SEKO Louny/J. Chomutov - JUN U15       7:2 (4:1)
branky: Bojčev, Dítě
sestava: Žalda - Šleier, Stránský, Dítě, Tůma - Kubeš, Bojčev, Szymanski, Heinzel - Cuchý, Pekař
střídající: Lžíčař, Kunc, Krejčí, Tran, Rajtora

Junior bohužel tahal od začátku posledního zápasu sezóny za kratší konec. Nedokázal se vyrovnat s agresivní, dynamickou a důraznou hrou soupeře - již před utkáním jistého vítěze nadstavbové části.
I když byly pasáže utkání, kdy si děčínští vytvořili tlak a vypracovali šance, nedůrazná koncovka je však připravila o lepší výsledek.

SK Strupčice   -    JUN U15     8:4 (5:2)
branky: Kubeš, Heinzel, Tůma, Szymanski (p)
sestava: Žalda - Šleier, Dítě, Stránský, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Szymanski, Tůma - Kubeš, Krejčí
střídající: Kunc, Tran, Rajtora

Nepovedený vstup do utkání. Hrubé individuální chyby v obranné fázi. No a jako už "tradičně" špatná koncovka.
Tyto atributy rozhodly o vysoké porážce hostujícího celku.

SK Ervěnice-Jirkov/L. Chomutov - JUN U15   2:3 (0:1)
branky: Kubeš 2, Heinzel
sestava : Žalda - Kunc, Stránský, Dítě, Lžíčař - Kubeš, Bojčev, Szymanski, Heinzel - Cuchý, Krejčí
střídající : Tran, Vorel, Trpkoš, Rajtora

Juniorští si tento zápas zbytečně zkomplikovali v prvním poločase. Hosté byli lepším týmem, ale spalovali jednu šanci za druhou. Kdyby byl poločasový výsledek 0:5, nikdo by se nedivil. Juniorští však opět propadali v koncovce a to se jim málem nevyplatilo.
Když ve druhém poločase Heinzel navýšil skóre na 1:3, místo uklidnění zbytečná individuální chyba nechala domácí opět snížit. Jelikož poté děčínští pokračovali v zahazování šancí, museli se obávat o tříbodové vítězství až do konce zápasu.
Dnes musím pochválit Honzu Kubeše, který zahrál velmi dobrý zápas.

JUN U15   -   FK SEKO Louny/J. Chomutov     1:4 (0:1)
branka: Cuchý
sestava: Rajtora - Šleier, Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Szymanski, Tůma - Cuchý, Kubeš
střídající: Krejčí, Kunc, Tran

Bitvu o první místo v tabulce Junior nezvládl. První poločas byli domácí lepším mužstvem, vytvořili si více brankových příležitostí. Bohužel malý důraz v koncovce je o branku připravil a jediný gól soupeři darovali. Chybu brankáře v pohodě potrestal hostující útočník do prázdné branky.
Do druhé půle vstoupili domácí dobře, po individuální akci skóruje Cuchý. Jenže posledních 20 minut  juniorští nezvládají. Nejdříve nezachytí pohyb hostujícího útočníka, který z křídelního prostoru a poměrně velkého úhlu snadno prostřeluje Rajtoru. Další rána pro domácí nenechá na sebe dlouho čekat. Slabou střelu hostí dokáže domácí brankař pouze vyrazit před dobíhajícího hráče hostí, který pohodlně uklízí míč do branky. Zdramatizovat utkání ještě může Kubeš, ale ve velké šanci selhává a hned z protiútoku soupeř skóruje.
Minimálně na bod Junioři měli, ovšem laciné obdržené branky a slabý důraz v koncovce je o lepší výsledek připravil.

JUN U15   -   SK Strupčice      6:2  (3:1)
branky: Cuchý 2, Heinzel, Szymanski, Kubeš, Bojčev (p)
sestava: Žalda - Kostkuba, Stránský, Dít,ě Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Szymanski, Tůma - Cuchý, Kubeš
střídající: Kunc, Krejčí, Šleier, Rajtora
Dnešní druhé kolo nadstavby Junioři zvládli pouze výsledkově. Herní projev mužstva nebyl vůbec dobrý. Domácí svůj obvyklý kombinační fotbal nepředvedli, hráli ustrašeně a bez pohybu. Prakticky nakopávali míče za obranu hostí a jen svým důrazem se prosadili.
Do příštích utkání je potřeba navázat na výkon z prvního kola nadstavby a hrát kombinační fotbal, který je děčínským vlastní.

JUN U 15    -    SK Ervěnice-Jirkov/L. Chomutov     6:2 (3:2)
branky: Heinzel 2, Kubeš, Krejčí, Szymanski, Tůma
sestava: Žalda - Šleier, Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Szymanski, Tůma - Krejčí, Kubeš
střídající: Tran, Kostkuba, Kunc
První utkání v nadstavbové části Junioři zvládli.
Do zápas domácí vstoupili dobře, už v 5.min. běžel sám na bránu hostí Kubeš, bohužel neproměnil. Junioři měli převahu v poli, ale do vedení šli hosté, po dalekém nákopu propadl míč mezi stopery a hostující útočník neměl problém skórovat. Domácí nečekali s odpovědí dlouho. Svým důrazem a rychlostí se prosadil Kubeš a srovnal. Naneštěstí chyba domácího brankaře posílá hosty opět do vedení. Juniorští jsou stále lepším týmem a zaslouženě skóre do poločasu otáčí. Nejprve krásným lobem srovnal Heinzel a obrat v utkání zařídil Krejčí.
Druhá půle je jednoznačně v reži domácích. Děčínští se prezentují pěknou kombinační hrou. Do střelecké listiny se postupně zapisují podruhé Heinzel,
Szymanski a Tůma. Junioři tak zaslouženě berou tři body. Velká pochvala hoši !!!!

JUN U15  -  SK Junior Teplice/FK Teplice        24:0 (13:0)
branky: Bojčev 7, Szymanski 5, Kubeš 3, Tůma 2,Dítě 2, Heinzel 2, Vorel 1, Lžíčař 1, Tran 1
sestava : Žalda - Kunc, Dítě, Tran - Heinzel, Bojčev, Szymanski, Tůma - Kubeš, Krejčí, Lžíčař
střídající: Vorel, Rost

Podle stejných not jako předchozí domácí utkání se odvíjel dohrávaný zápas s Teplicemi.
Děčínští navázali na střelecké představení z minulého kola a od první minuty jasně na hřišti dominovali ve všech herních činnostech.
Dnešním vítězstvím se tak Junior Děčín dostal na první místo v tabulce Skupiny A po základní části, což byl náš prvotní cíl.

V nejbližším období je potřeba se dobře připravit na nadstavbovou část soutěže a zabojovat o titul - Přeborník Ústeckého KFS kategorie starších žáků.

JUN U15   -  SK  Brozany      28:0 (15:0)

branky: Szymanski 7, Heinzel 5, Kubeš 4, Krejčí 3, Žák 3, Tůma 3, Bojčev 2, Dvořák 1
sestava: Žalda - Vorel, Kunc, Dítě, Tran - Heinzel, Bojčev, Szymanski, Tůma - Kubeš, Krejčí
střídající: Žák, Dvořák, Buchal

Demolice hostí. Jednoznačná záležitost pro domácí mužstvo. Junioři si s chutí zastříleli, soupeř ani jednou neohrozil domácí branku.

MSK Trmice    -    JUN U15      1:11 (0:6)
branky : Szymanski 7, Kubeš 2, Pekař, Heinzel
sestava : Žalda - Kunc, Stránský, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Pekař, Tůma - Cuchý, Szymanski, Kubeš
střídající : Krejčí

Od začátku zápasu Junioři jasně přehrávali domácí celek. Prakticky se hrálo na jednu bránu.
Střelecké představení nám dnes předvedl Jára Szymanski,k terý nastřílel sedm branek a byl hlavní postavou hostů.

JUN U 15 - TJ Hvězda Trnovany 6:2 (2:2)
branky: Pekař 2, Krejčí, Dítě, Cuchý,Tůma
sestava: Žalda - Kunc, Dítě, Szymanski, Lžíčař - Krejčí, Pekař, Bojčev, Tůma - Cuchý, Tran
střídající: Vorel, Heinzel

Trápení, tak by se dal nazvat dnešní zápas Junioru. Nejhorší výkon jara předvedli domácí. Snad jen posledních 15 minut, kdy rozhodli zápas, snese přísnější měřítko. Jediným světlým okamžikem tohoto utkání byl výkon Vojty Vorla (05), kterým zastínil starší spoluhráče.

FK Neštěmice   -   JUN U15      2:4 (1:3)
branky: Kubeš 2, Pekař, Bojčev
sestava : Žalda - Kunc, Dítě, Szymanski, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Pekař, Tůma - Cuchý, Kubeš
náhradníci: Tran, Krejčí, Buchal

Dnes jsme zavítali na horkou půdu do Neštěmic. Malé hřiště příliš kombinační fotbal neumožňovalo. Kluci byli před zápasem upozorněni , že budou rozhodovat osobní souboje, důraz a vůle po vítězství. Nutno podotknout, že se tento předpoklad vyplnil do puntíku. Junioři soupeře ve zmíněných atributech předčili. Hosté napadali rozehrávku domácích už v jejím zárodku a donutili tak  domácí obranu chybovat. Juniorští toho využili a chyby soupeře dokázali gólově potrestat.
Po přestávce se domácí snažili Juniory zatlačit, ale velmi dobrá obrana hostí žádný tlak nepřipustila. Ba naopak si Junioři dokázali vytvořit několik velmi nebezpečných brejkových situací. Bohužel proměnili pouze jedinou, ovšem i tato Junioru postačila na potvrzení tříbodového vítězství.
Pochvala pro celé mužstvo.

TJ Krupka -  JUN U15    2:5 (0:3)

branky: Kubeš 2, Cuchý,Pekař,Heinzel

sestava : Žalda - Kunc, Stránský, Szymanski, Lžíčař - Heinzel, Pekař, Bojčev, Tůma - Cuchý, Kubeš ( 65.min Tran)

První poločas se Junior prezentoval velmi dobrým výkonem. Hosté hráli pěkný kombinační fotbal, kterým si vytvořili minimálně sedm 100%-ních šancí, bohužel v síti soupeře skončily pouze tři góly.

Do druhého poločasu domácí vysunuli svého nejlepšího hráče do útoku a Junioři  začali v obranné fázi chybovat. Krupce se podařilo snížit. Naštěstí děčinští hráči dokázali vždy střelecky zareagovat a nepřipustili žádné drama.

Tři body v zápase prvních dvou týmů tabulky tak po zásluze získává Junior.

JUN U15  -   ASK Lovosice    7:1 (4:1)
branky: 3 Pekař, 2 Cuchý, 2 Bojčev
sestava: Žalda - Stránský, Dítě, Szymanski, Lžíčař - Kostkuba, Pekař, Heinzel - Cuchý, Bojčev, Kubeš
střídající: Krejčí

Poslední podzimní mistrovské utkání Junioři zvládli.
Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce převzali domácí otěže zápasu do svých rukou, resp. lépe řečeno nohou, a zápas již do poločasu prakticky rozhodli.

Ve druhé půli byla převaha domácích ještě výraznější. Třetí mužstvo tabulky jednoznačně přehráli a berou zcela zasloužené tři body.

JUN U14  - JUN U15     0:10 (0:2)
branky: Szymanski 3, Cuchý 2, Heinzel 2, Kubeš 1, Krejčí 1, vlastní 1
sestava: Žalda - Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Szymanski, Bojčev, Kostkuba-  Cuchý, Kubeš, Krejčí
střídající: Žák, Vorel

Po zlepšeném výkonu ve druhé půli si naši U15 zaslouženě odnášejí z klubového derby tři body.

SK Brozany   -   JUN U15  0:13 (0:5)
branky: 3 Bojčev, 3 Cuchý, 2 Pekař, 1 Dítě, 1 Vorel, 1 Stránský, 1 Heinzel, 1 vlastní
sestava: Žalda - Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Pekař, Kostkuba - Cuchý, Krejčí, Kubeš
střídající: Vorel, Žák

Celé utkání Junioři soupeře jasně přehrávali. Domácí prakticky branku hostí ani jednou neohrozili.
Litovat můžeme pouze skutečnosti, že naše mužstvo spoustu dalších vyložených šancí neproměnilo.

JUN U15    -    SK Trmice     20:0 (12:0)
branky: Cuchý 6, Bojčev 4, Dítě 3, Kostkuba 2, Pekař 2, Kubeš 1, Vorel 1, Szymanski 1

sestava: Žalda - Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Pekař, Bojčev, Szymanski - Cuchý, Kostkuba, Kubeš
střídající: Krejčí, Vorel

V 8.kole jsme na domácí půdě přivítali hosty z Trmic. Utkání se hrálo jednoznačně podle našich not. Junioři na hřišti dominovali, prakticky uzavřeli soupeře na jeho polovině a velkou převahu dokázali vyjádřit i brankami.

Nutno podotknout, že soupeř nastoupil převážně s ročníkem 2005.

TJ Hvězda Trnovany  -  JUN U15    1:5 (1:3)

branky: Kubeš, Szymanski, Stránský, Bojčev, Cuchý

sestava: Žalda - Kostkuba, Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Šleier J. - Cuchý, Szymanski, Kubeš
střídající: Krejčí ,Šleier D.

Utrápené vítězství. Herní projev Junioru nebyl vůbec dobrý. Spousta nepřesností v rozehrávce, málo pohybu bez míče, špatné řešení ve finální fázi. Každý hráč by se měl nad sebou zamyslet a sáhnout si do svědomí, zdali odvádí takové výkony, kterých je skutečně schopen. Je potřeba vrátit se k poctivému způsobu fotbalu, jaký jsme předváděli zkraje sezóny.

JUN U15    -   FK Český Lev Neštěmice     3:2 pk (0:0), penalty  3:0
branky: Cuchý, Šleier D.
sestava: Žalda - Šleier D., Dítě, Stránský, Szymanski - Heinzel, Pekař, Bojčev, Šleier J. - Cuchý, Kubeš
střídající: Lžíčař, Kostkuba, Krejčí

Nedělní domácí zápas s Neštěmicemi rozhodla první půle, kdy Junioři nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance (5-krát sami na brankáře hostí.....).
Druhý poločas byl již vyrovnaný. Neštěmičtí začali více kousat a několikrát nachytali domácí obranu v nedbalkách. Ačkoliv jsme se ujali vedení, dvě následné branky v naší síti jsou toho výmluvným důkazem.
Naštěstí trápení v koncovce domácích ukončila vyrovnávací, prakticky vlastní branka hostů těsně před koncem, která dovedla utkání do penaltového rozstřelu. Ten pak zcela ovládl domácí brankař tím, že vychytal všechny čtyři střelce hostí a tři zásahy do černého pak stačily Junioru na zisk druhého bodu.

JUN U15   -    TJ Krupka   3:4 (1:3)
branky: vlastní, Šleier J., Heinzel
sestava: Žalda - Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Pekař, Szymanski - Cuchý, Kostkuba, Kubeš
střídající: Šleierovi D. a J., Krejčí

Bitvu o první místo jsme nezvládli. První poločas Junioři prakticky soupeři darovali. Nedařila se kombinace, zaostávali v osobních soubojích, byli všude druzí. Naštěstí nás držel brankář, který uhájil hratelný výsledek.

Po bouřce v kabině vlétl na hřiště zcela jiný Junior, mačkal soupeře jako citrón a dokázal skóre srovnat.
Bohužel v závěru rozhodla chyba domácího brankáře, když nezvládl odkop po malé domů.

Náš tým sahal po vyrovnání až do posledních vteřin. Krásně rozehranou standartku Pekařem ovšem nedokázali tři hráči domácích na zadní tyči uklidit do prázdné brány.

SK Junior Teplice/FK Teplice  -  JUN U15      0:13 (0:8)
branky: 3 Cuchý, 2 Szymanski, Krejčí, Bojčev, 1 Žalda (P), Kubeš, Šleier J., Heinzel

sestava: Žalda - Stránský, Dítě, Lžíčař - Kostkuba, Bojčev, Szymanski, Heinzel - Cuchý, Krejčí, Kubeš
střídající: Šleier J., Šleier D.

Jednoznačná záležitost. Celé utkání se hrálo prakticky na polovině domácích. Naši hráči  dominovali ve všech herních činnostech. Největší překážkou týmu Junioru Děčín byl hrbolatý a podmáčený terén, který neumožnil využít další velké příležitosti. Hosté si tak odvážejí zasloužené dvojciferné vítězství zvýrazněné v pořadí čtvrtým zápasem bez obdržené branky.

JUN U15  -  SK Štětí  5:0 (3:0)
branky: 2 Pekař, Kubeš ,1 Heinzel
sestava: Žalda - Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Pekař, Szymanski -  Cuchý, Kostkuba, Kubeš
střídající: Krejčí, Rost

Odvetné utkání se Štětím jsme zvládli. Dnes to nebylo tak jednoznačné vítězství jako ve středu nicméně opět zcela zasloužené. Junioři se znovu prezentovali pohlednou kombinační kopanou, ale tentokrát se nevyhnuli chybám v obranné fázi. Naštěstí je dokázali  vždy  včas zažehnat a udrželi třetí čisté konto v řadě!
Hra v poli byla na dobré úrovni a hoši se po pěkných kombinačních akcích dokázali prosadit. Dobrá práce.

SK Štětí - JUN U15     0:12 (0:7)
branky: 3 Cuchý, Pekař, 2 Szymanski, 1 Heinzel, Kubeš, Kostkuba, Krejčí
sestava: Žalda-  Stránský, Dítě, Lžíčař - Heinzel, Bojčev, Pekař, Szymanski - Cuchý, Kubeš, Kostkuba
střídající: Krejčí, Žák, Vorel

Mistrovské utkání ve Štětí jsme zvládli na výbornou a udrželi dosavadní 100%-ní vítěznou bilanci. Po celý zápas Junioři hru ovládali. Hráli krásný kombinační fotbal, na který se hezky dívalo, podpořený střeleckou produktivitou. Velká pochvala pro všechny hráče.

ASK Lovosice  -  JUN U15      0:1 (0:0)
branka: Pekař
sestava: Žalda -
Lžíčař, Dítě, Szymanski - Heinzel, Pekař, Bojčev, Rost - Krejčí, Cuchý, Kubeš

V celém zápase měli hráči Junioru navrch. Zejména v prvním poločase herně dominovali. Pouze neproměňování bezpočtu i těch největších šancí ponechávalo domácím naději na bodový zisk. Výsledek tak zůstával otevřený až do konce utkání. Naštěstí si zaslouženě odvážíme tři body.

JUN U15  -  JUN U14      10:3 (5:2)
branky: 6 Kny, 3 Cuchý, 1 Bojčev
sestava: Žalda - Šleier D., Dítě, Szymanski, Lžíčař - Kostkuba, Bojčev, Pekař, Krejčí - Cuchý, Kny

První utkání v novém ročníku se nám herně nijak zvlášť nevyvedlo, přesto jsme ho výsledkově zvládli.
Kluky chválím za bojovnost a vůli po vítězství.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TRENÉROVO ZHODNOCENÍ SEZÓNY 2016-17

Školní stupnicí bych uplynulý ročník hodnotil za 2.

Pro kluky to byla první sezóna odehraná kompletně na velké hřiště v plnohodnotném rozestavení (1+10).
V podzimní části nás provázely nevyrovnané výkony. Zbytečně jsme poztráceli body se slabšími soupeři (viz Štětí, Krupka...).
Příčinu vidím v nezkušenosti kádru z několika mála odehraných zápasů (1+10) a musím říci, že se mi tato úvaha potvrdila v jarní fázi.

Jarní sezónu s potěšením hodnotím velmi pozitivně. V základní části jsme vyhráli všechny zápasy vyjma jediného na půdě budoucího vítěze soutěže Roudnice. Ani zde jsme však rozhodně jsme nebyli nijak horším mužstvem.

Nadstavbou naše mužstvo prošlo bilancí 1-2-2, kde se náš tým potýkal s absencí několika hráčů. Přesto jsme hráli pěkný kombinační fotbal a naši hráči se nemají rozhodně za co stydět.
Na závěr mi dovolte poděkovat hráčům za předváděné výkony, Tomášovi a Standovi za výbornou spolupráci i rodičům za vytrvalou podporu a ochotnou výpomoc kdykoliv byla zapotřebí doprava na venkovní zápasy.